KOŚCIUSZKI 34
71 341 78 21
OLSZEWSKIEGO 128
71 345 55 55
PILCZYCKA 57
71 353 44 17
RAKOWA 6
71 325 77 77
  Raty 0%

  BG FIT, czyli ostateczny tuning roweru

  img_2135.jpg img_2096.jpg img_2134.jpg img_2176.jpg

  BG Fit to zestaw procedur i pomiarów, które mają na celu ścisłe dostosowanie roweru do indywidualnych cech anatomicznych rowerzysty. Rozwiązanie proponowane jest nie tylko zawodnikom, którzy chcą zwiększyć swoją wydajność, ale też każdej osobie, która na rowerze odczuwa dyskomfort.

  Cały zabieg trwa od 3 do 4 godzin, uwzględnia dokładny pomiar anatomiczny oraz wywiad, w którym Fitter poznaje wszelkie oczekiwania kolarza związane z jego rowerem, nowym lub już posiadanym. Do wykonania pomiarów konieczny jest ubiór kolarski – spodenki i koszulka, oraz buty SPD wraz z pedałami. Uzyskany raport można powielać również na inne posiadane rowery, bez konieczności powtarzania zabiegu. Koszt usługi BG Fit wynosi 399zł.

  Usługę BG Fit wykonujemy w naszym sklepie we Wrocławiu przy ul.Pilczyckiej 57. Usługa jest dostępna po uprzedniej rezerwacji terminu. W celu umówienia terminu badania prosimy o kontakt pod nr. 607 720 939 - Tomasz Niedźwiecki.


   

  img_2135.jpg img_2165.jpg img_2162.jpg img_2239.jpg img_2144.jpg


  Odpowiedzialny sprzedawca zaproponuje klientowi rower w rozmiarze, który wynika ze wzrostu kolarza. Istnieje jednak szereg innych parametrów, które w obrębie tego samego modelu roweru pozostają praktycznie niezmienne. Wyjątkiem jest firma Specialized, która wstępnie wyposaża swoje rowery w komponenty najlepiej dostosowane wymiarami dla danego roweru. Idzie jednak o krok dalej, oferując program dopasowywania roweru zwany BG Fit.

  Pierwszym etapem jest wywiad, w którym Fitter poznaje oczekiwania i preferencje badanej osoby. Dokonuje również pomiarów sylwetki, uwzględniając wszystkie istotne szczegóły anatomii. Już w trakcie tych badań rower zostaje poddany pierwszym zmianom i regulacjom. W dalszej kolejności dobierana jest optymalna długość i kąt wspornika kierownicy, wykorzystując do tego celu unikatowy regulowany wspornik Specialized. Badanie uwzględnia nawet dobór chwytów kierownicy oraz wkładek obuwia. Wszelkie zmiany w rowerze zapisywane są w tabeli tak, aby możliwe było ewentualne ich cofnięcie bądź też odtworzenie w innym rowerze.

  Dużym plusem procedury BG Fit jest uzyskanie istotnej wiedzy z zakresu ergonomii jazdy na rowerze. Dopracowana metodyka oraz zorientowanie na sukces są gwarancją stuprocentowej skuteczności BG Fit.  img_2291.jpg img_2286.jpg img_2270.jpg img_2261.jpg

  PYTANIA I ODPOWIEDZI


  Q: Dla kogo jest BG Fit?
  A: To zestaw badań, z których korzystają głównie profesjonaliści – osoby pokonujące rocznie tysiące kilometrów na rowerze, ale korzyści wynikające z przeprowadzenia badania odczuje każdy, zwłaszcza osoba, która odczuwa jakikolwiek dyskomfort w czasie jazdy.

  Q: Czy BG Fit wymaga ode mnie zmiany przyzwyczajeń, np. jakas przymusowa dieta?
  A: Nie! BG Fit ingeruje tylko i wyłącznie w rower, który ma być możliwie najlepiej dopasowany do rowerzysty, nigdy na odwrót.

  Q: Czy usługę BG Fit może wykonać każdy lekarz?
  A: Osoba wykonująca badanie w firmie IM-Motion została specjalnie do tego przeszkolona. Firma Specialized posiada wyłączność na szkolenie w zakresie BG Fit i każdy Fitter posiada unikalny certyfikat potwierdzający jego kompetencje.

  Q: Jak długo trwa badanie BG Fit?
  A: Od 3 do 4 godzin, zatem sugerujemy wzięcie wolnego dnia w pracy, zwłaszcza, że każdy po badaniu chce wypróbować nową jakość jazdy na swoim rowerze.

  Q: Jak często trzeba wykonywać badanie?
  A: Dla osoby dorosłej wystarczy tylko raz, jednak sugerujemy powtórzenie badania w przypadku dokonania znaczących zmian w rowerze lub jego wymianie na inny typ.